Počítačový tábor Varvažov

T4: 28. 07. – 06. 08. 2018
T5: 06. 08. – 15. 08. 2018
Místo konání: RS Avia Varvažov
Věkové rozmezí: 6 – 18 let
Cena: 3990Kč
Odjezdová místa:
Praha, Brno, Plzeň, Tábor, Humpolec

PŘIHLÁŠKA NA TÁBOR

Počítačový tábor je jedním ze specializovaných táborů z naší nabídky. Každého turnusu se účastní v průměru 25 dětí různého věku a zájmů. Námi doporučený věk účastníků je 8 až 18 let. Pro účast na tomto táboře je nutné vzít si s sebou vlastní počítačovou výbavu.

Zvolte si program počítačového tábora podle sebe. Jak to funguje? Souběžně poběží dva tematické programy počítačového tábora a vy si jednoduše vyberete, na co se chcete zaměřit.
Témata počítačových táborů:

Počítačový tábor

Game LAN party

Je určen pro všechny, kteří si chtějí pořádně „zapařit“ se svými kamarády. Počítačová laboratoř se stane velkým herním doupětem. K dispozici je počítačová síť.

Programování

Toto téma je určeno pro ty, kteří v životě neprogramovali a měli by zájem se tuto dovednost naučit nebo se začali učit, ale nevědí, jak pokračovat, aby se z nich stali skuteční programátoři. Jazyk C++ má výhodu v tom, že v něm lze naučit základní syntaxe, programovací metody a algoritmy.

Tento kurz je vhodný pro úplné začátečníky nebo mírně pokročilé. V tomto kurzu se učí základy matematické logiky, zápisy výrazů, větvení programu, cykly, funkce a mnohé další. Tento kurz nezahrnuje objektové programování.

Výuka bude rozdělena do dvou částí a to praktické a teoretické. Praktická část bude probíhat v dopoledních hodinách, teoretická část v odpolední hodině. Praktická část bude tvořena praktickým cvičením, ve kterých budou účastníci ve skupinách plnit různé úlohy. Teoretická část bude tvořena přednáškou. Systém je nastaven tak, že to, co se odpoledne odpřednáší, na druhý den se cvičí.

Doplňující informace

Tyto programy budou běžet v obou turnusech souběžně, takže vždy budete mít na výběr. O výuku programování pochopitelně nepřijdete, protože se všechny přednášky a demonstrační cvičení budou nahrávat a vše bude dostupné do dvou hodin po skončení výuky ke stažení z videoserveru včetně materiálů a hotových projektů.

Laboratoře budou stavebně oddělené, takže jednotlivé programy se nebudou mezi sebou rušit. Budou ovšem propojené moderním audio-video systémem, takže výuka může popřípadě probíhat v obou laboratořích současně.

Pro obě témata je na začátku povinná část školení o bezpečnosti a práce v laboratořích, včetně požární ochrany a první pomoci.

Všechny počítače budou ve společné místní síti (LAN) s připojením na internet.


Bezpečnostní opatření
Všechny počítače budou po celou dobu turnusu v učebně, která je uzamykatelná. Účastníkům po zkušenostech není v žádném případě povoleno nosit počítače na pokoje. Výjimky nebudou v žádném případě udělovány (ani na žádosti rodičů). Účastníci budou mít učebnu k dispozici i v době poledního klidu a osobního volna. V učebně platí řád, který je pro všechny účastníky závazný.


Kapacity turnusů
Vzhledem k zavedení audio-video  streamingu odpadá kapacitní omezení učebny, jelikož výuka může probíhat ve více místnostech po celém areálu. Ve vedlejších místnostech bude umístěn kamerový systém, takže vedoucí má přehled, co se ve vedlejších učebnách děje. Zároveň účastníci ve vedlejších místnostech mohou díky tomuto systému komunikovat s vedoucím (v případě dotazů a požadavků). Veškerá výuka je zaznamenána a nahrávána, takže účastníci, kteří mají zaplacené příplatkové aktivity, o výuku nepřijdou.

Společné pro oba turnusy:
Samozřejmě bude čas i na hry. Všechny počítače budou ve společné místní síti (LAN) s připojením na internet.

Nutné vybavení:
Je zapotřebí si s sebou vzít vlastní počítačovou výbavu, tj. počítač s monitorem, myší a klávesnicí nebo notebook. Počítač popř. notebook musí mít ethernetový port s konektorem RJ45 (UTP) a připojení do datové sítě (na učebně není WiFi). Podmínkou je minimálně základní znalost počítače a práci s operačním systémem (Windows nebo Linux). Doporučujeme si také vzít veškerá instalační média k počítači (tj. ovladače + operační systém) pro případný pád operačního systému. Doporučujeme si vzít vlastní sluchátka s mikrofonem.

Co dále nabízíme v areálu Varvažov:Počítačový tábor

 • Taneční hodiny: v rámci programu můžete navštěvovat lekce souběžně probíhajícího tanečního tábora.
 • Airsoft a paintball
 • Bohaté večerní programy jsou společné pro všechny tábory. Nebudou chybět diskotéky, soutěže, talentmanie, a monoho dalšího. Každý program večera je jinak zaměřený. Nebudou ale chybět ani táboráky a pro odvážné noční stezky odvahy.
 • sportovní programy a soutěže

Volitelné aktivity a výlety v areálu Varvažov: I na Varvažově nabízíme řadu doplňkových atrakcí či výletů:

 • Jízdu na čtyřkolce
 • Projížďky na koních
 • Návštěva horolezecké stěny v Písku
 • Paintball a Airsoft
 • Výlet do aquaparku

Více informací o každé z těchto aktivit naleznete na stránce Volitelné aktivity.
 

Popis střediska: Rekreační areál Avia Varvažov se nachází v zalesněném údolí říčky Skalice v překrásném koutě Jižních Čech, asi 2 km od obce Ostrovec a jen pár set metrů od přehrady Orlík. Rekreační areál je plně vybaven k pořádání táborů, škol v přírodě a skupinové rekreace. Centrem areálu je hlavni budova, kde je 23 pokojů, kuchyně, jídelna, několik společenských místnosti, a nově zrekonstruované umývárny a sprchy. V blízkosti hlavní budovy se nachází 3 menší budovy s pokoji a společenskými místnostmi. V hlavní budově probíhají společné večerní programy. Asi 200 metrů od hlavní budovy se nachází chatkový tábor s kapacitou cca 100 osob. Celková ubytovací kapacita střediska je 300 osob.

Ubytování: pro děti jsou připraveny 4-6 lůžkové pokoje na budově. Pro každého je připraveno čisté povlečení (polštář, deka, prostěradlo). V táboře jsou vždy připraveny náhradní lůžkoviny. Areál je vybaven dostatečným standardním sociálním zařízením včetně sprch s teplou vodou. Vybavení tábora tak dává záruku solidního a postačujícího zázemí i v případě nepříznivých klimatických podmínek a je v naprostém souladu s hygienickými předpisy. Veškeré společné místnosti, sprchy a toalety jsou denně uklízeny.

Základní cena pobytu:

T4: 28. 07. – 06. 08. 2018  Délka 10 dní  Cena 3990 Kč (160 €)

T6: 15. 08. – 24. 08. 2018  Délka 10 dní  Cena 3990 Kč (160 €)

Cena zahrnuje: ubytování, strava 6 x denně, práce odborných vedoucí, instruktorů a zdravotního dohledu, ložní prádlo, učební a sportovní pomůcky, odměny v soutěžích

Cena nezahrnuje: Dopravu smluvními autobusy, příplatkové akce a výlety, pojištění.

U všech našich táborů je možný příspěvek od zaměstnavatele až do výše ceny tábora.

Jak se na tábor přihlásit:

Pojištění storna pobytu: Dovolujeme si Vám nabídnout sjednání pojištění storna pobytu za jednotnou cenu 190 Kč na osobu a pobyt. Pojištění si můžete objednat v přihlášce na tábor.

Strava: Strava je zajištěna šestkrát denně - snídaně, svačina, teplý oběd, odpolední svačina, teplá večeře, a druhá večeře po večerním programu. Pitný režim je zajištěn po celou dobu pobytu. Náš kuchařský tým tvoří kvalifikovaný hlavní kuchař a několik pomocníků. V táboře je plně vybavená kuchyně a jídelna s veškerým příslušenstvím. Jídelníček splňuje požadavky racionální výživy, každý den je součástí jídelníčku ovoce či zelenina a mléčné výrobky. K dispozici je i kiosek s občerstvením. Stravování je v souladu s příslušnými požadavky pro dětskou rekreaci. Na tábor přijímáme děti s bezlepkovou dietou, vegetariány, vegany a děti s různým omezením ve stravě. Informace o požadavcích na úpravu jídelníčku prosím uveďte do poznámky v přihlášce na tábor nebo nás kontaktujte e-mailem.

Doprava na tábor:

Vlastní doprava: Příjezd na tábor je mezi 15:00 a 17:00 hod. Odjezd z tábora v dopoledních hodinách.

Autobusem: Dopravu zajišťujeme smluvními partnery z těchto odjezdových stanovišť: Praha (příplatek 290,- Kč), Plzeň (příplatek 190 Kč), Brno (příplatek 390,- Kč), Humpolec (příplatek 240,- Kč) a Tábor (příplatek 140,- Kč). Uvedené částky za dopravu jsou za obě cesty, tedy na tábor i z tábora, v přihlášce na tábor je možné objednat každou cestu zvlášť. Podrobné informace o odjezdových místech a časech odjezdů nejdete v sekci Doprava na tábor.

Naši vedoucí a personál tábora: Za léta pořádání táborů jsme vybudovali tým zkušených vedoucích, kteří se o děti starají. Naši hlavní vedoucí jsou držiteli Osvědčení hlavního vedoucího dětských táborů vydaného MŠMT ČR. Oddílové vedoucí pravidelně vyškolujeme pro práci na dětských táborech. Naši praktikanti jsou kluci a holky ve věku 16-18 let, které jsme si ve většině případů vychovali na našich táborech.

Zdravotní péče a bezpečnost: Bezpečnost dětí na našich táborech je vždy naší nejvyšší prioritou. Při všech hrách, aktivitách a výletech dodržujeme bezpečnostní předpisy tak, abychom předešli poraněním. Součástí našich táborů je plně vybavená ošetřovna. O zdraví a pohodu účastníků se stará tým zdravotníků. Rodiče se mohou u zdravotníka kdykoli informovat o zdravotním stavu dětí. Telefon na táborového zdravotníka naleznete v sekci kontakty.

Poskytované slevy na tábory:

Na naše tábory poskytujeme tyto slevy:

 •     Při uhrazení plné ceny tábora do 15. 1. 2018: sleva 500 Kč (20 €).
 •     Sleva 300,- Kč za sourozence
 •     Sleva 750,- Kč za účast na více turnusech/táborech v roce 2018

Pro bývalé účastníky!

Zúčastnil ses v některém z minulých ročníků našeho tábora? Chceš letos za tábor zaplatit méně? Přiveď k nám kamaráda, který se našeho tábora ještě nikdy nezúčastnil. Za každého kamaráda, který si u nás zaplatí některý z turnusů, ti bude cena tábora snížena o 300 Kč.

(Pro uplatnění slevy za kamaráda je nutné v přihlášce napsat do kolonky "Poznámky/Zdravotní stav" žádost o tuto slevu a jméno účastníka. Bonus za kamaráda se účtuje zpětně po přijetí přihlášky od kamaráda.)

Další informace o platbě tábora, storno podmínkách a další naleznete v sekci Informace k táborům

Zaujal Vás tento tábor a nenašli jste zde všechny potřebné informace? Pošlete nám email: info@osferien.cz nebo volejte v pracovních hodinách na tel: 601 330 254.

Kompletní fotogalerii z táborů najdete zde